Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

mps920 glenn waga lazienkowa z bluetooth

Ponieważ często pytacie nas o recenzję sprzętu AGD, postanowiliśmy nieco rozszerzyć tematykę naszych testów o wspomnianą kategorię. Co prawda jak na razie będzie to jedynie małe AGD, ale być może  z czasem pojawi się też coś większego. Dzisiejszym bohaterem będzie waga łazienkowa, ale nie taka zwyczajna jaką znajdziemy w większości naszych łazienek, - a nowoczesna, wyposażona w Bluetooth i mobilną aplikacje na smartfona, która pozwala na bardzo szczegółowa analizę pomiarów. Zapraszam do recenzji wagi Manta MPS920 GLENN (sprawdź cenę)

Moda na aktywność fizyczną, zdrowy tryb życia oraz dbanie o swoja sylwetkę powoduje że waga łazienkowa to niemal obowiązkowy element wyposażenia każdego mieszkania. Po epoce wag mechanicznych przyszedł czas na wagi elektroniczne które oferowały znacznie bardziej rozbudowane funkcje oraz dokładniejsze wyniki pomiarów, i kiedy wydawało się że w kwestii wag łazienkowych nic nas już nie zaskoczy, okazało się że jednak jest to produkt który wciąż ewoluuje. Producenci zrobili kolejny krok i wyposażyli wagi w bezprzewodową komunikacje Bluetooth, oraz dedykowane aplikacje na telefony i tablety, dzięki którym z pozoru zwykła waga łazienkowa stała się rozbudowanym centrum analiz, pozwalającym nie tylko kontrolować naszą wagę, ale też szereg innych parametrów takich jak np. pomiar tkanki tłuszczowej, zapotrzebowania na kalorie itp. a wyniki nie tylko pojawią się bezpośrednio na ekranie naszego telefonu, ale zostaną też w nim zapisane i przedstawione w formie graficznych wykresów co pozwala na łatwą analizę naszych wyników w dłuższym okresie czasu. 

Jedną z takich wag jest właśnie testowana dzisiaj Manta MPS920 GLENN z której recenzją oraz wideo-recenzją możecie się dzisiaj zapoznać.

I. Rozpakowanie i ocena wykonania. 

Manta MPS920 GLENN zapakowana została w płaskie, tekturowe pudełko które od razu zdradza że mamy do czynienia z zaawansowaną wagą która będzie współpracowała z naszym telefonem.

W środku oprócz samej wagi znajdziemy dość obszerną instrukcje obsługi, w której znalazło się miejsce na dodatkowe tabelki z przelicznikami i normami rożnych pomiarów w zależności od naszego wieku, wzrostu itp. Nie zapomniano również dołączyć do zestawu baterii, dzięki czemu praktycznie zaraz po wyjęciu wagi z pudelka możemy z niej korzystać, niby drobna rzecz a cieszy, ponieważ producenci często oszczędzają na tym elemencie.

Jeżeli chodzi o samą konstrukcję, wykonanie i design to tutaj waga nie odbiega zbytnio od typowych elektronicznych wag łazienkowych. Platforma wykonana została z hartowanego szkła o grubości 6 mm w czarnym kolorze, srebrne pasy po bokach  pod którymi znajdują się sensory oraz duży czytelny wyświetlacz LCD pośrodku, czyli typowa konstrukcja wagi łazienkowej. Nowością jestnatomiast  to czego tak naprawdę nie widać, czyli komunikacja Bluetooth.

II. Funkcje i aplikacja mobilna

Ponieważ z wagi możemy korzystać zarówno z wykorzystaniem aplikacji mobilnej jak i w tradycyjny sposób, sprawdzi się ona zarówno w przypadku osób nastawionych na nowinki techniczne, jak również  tych bardziej tradycjonalnych, dla których obsługa "smart" to nieraz spore wyzwanie. Ponieważ waga umożliwia zapamiętanie aż do 10 użytkowników z powodzeniem może też być stosowana przez wszystkich członków rodziny.

Nie będę się tutaj skupiał na konfiguracji samej wagi ponieważ jest ona identyczna jak w większości wag elektronicznych a po zatem jest dobrze opisana w instrukcji obsługi, pokażę wam natomiast jak wyglądają same pomiary które będziecie mogli odczytać z wyświetlacza.

Tym co nas będzie jednak interesowało najbardziej, jest aplikacja mobilna. Waga współpracuje z aplikacją TAIZA908, którą należy pobrać ze Sklepu Play. 

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji musimy utworzyć swój profil, czyli podać nasze dane takie jak płeć , data urodzenia czy wzrost, co będzie niezbędne do prawidłowego przeliczania pomiarów. Oczywiście takich profili możemy założyć kilka, dla każdego członka rodziny osobno. Ciekawostką jest że możemy nawet dodać nasze zdjęcie, które będzie wyświetlało się przy naszym profilu. Od razu powiem wam że aplikacja ma jeden minus a mianowicie jest tylko w wersji angielskiej, wiem że zapewne większości z was nie będzie to przeszkadzać, jednak muszę o tym wspomnieć ponieważ niektórzy użytkownicy mogą być tym faktem rozczarowani. 

Apikacja sama w sobie jest bardzo prosta i czytelna. Do dyspozycji mamy cztery zakładki :

"Home" - gdzie sprawdzimy nasze dane takie jak waga oraz BMI,

"Measure" - to chyba najważniejsza zakładka gdzie znajdziemy wszystkie analizy takie jak : pomiar: masy ciała, tkanki tłuszczowej, wody w organizmie, tkanki, mięśniowej, masy kostnej, zapotrzebowania na kalorie AMR/BMI. W tej zakładce będziemy też mogli zapisać nasze wyniki które później będziemy mogli sprawdzać i analizować w kolejnych zakładkach.

"History" - to właśnie tutaj sprawdzimy historie naszych pomiarów.

"Chart" - czyli wykresy. Tutaj możemy sprawdzić nasze wyniki w zadanym okresie czasu, które przedstawione zostaną w formie wykresów graficznych.

"Setting" - ostatnia zakładka to ustawienia. Możemy tutaj edytować ustawienia naszego profilu który stworzyliśmy na początku.

Zapewne zauważyliście że na powyższych zdjęciach brakuje nam zapisów historycznych pomiarów oraz wykresów - niestety jest to spowodowane faktem że każda próba zapisu pomiaru w aplikacji kończyła się niestety błędem lub jej zamknięciem. Dla wykluczenia błędnego działania aplikacji w moim telefonie z Androidem 7.0, zainstalowałem aplikacje jeszcze na dwóch innych smartfonach, tym razem z systemami Android 4.4 i Android 5.0, niestety efekt był ten sam, tak więc wina leży po stronie samej aplikacji. Trochę szkoda ponieważ na funkcje zapisu i analizy wykresu liczyłem najbardziej, pozostaje nam więc czekać aż programiści poprawią usterkę i aplikacja stanie się w pełni funkcjonalna. 

III. Recenzja wideo 

Poznaliśmy już nieco wagę Manta MPS920 GLENN, więc teraz zapraszam do recenzji wideo na której nieco dokładniej będziecie mogli zobaczyć testowane urządzenie, oraz przekonacie się jak działa aplikacja mobilna.

IV Specyfikacja Techniczna

Dodatkowe funkcje: Pomiar: masy ciała, tkanki tłuszczowej, wody w organizmie, tkanki, mięśniowej, masy kostnej, zapotrzebowania na kalorie AMR/BMI

Bateria: baterie 3 x AAA (w zestawie)

Cechy szczególne: Nowoczesne łącze między smartfonem, a wagą z wykorzystaniem technologii Bluetooth, Automatyczna transmisja danych w zasięgu Bluetooth, po uruchomieniu aplikacji (IOS i Andriod)

Udźwig: Maksymalny udźwig do 180 kg / dokładność 100 g

Wskaźnik rozładowania baterii: TAK

Dodatkowe funkcje: Platforma z hartowanego szkła o grubości 6 mm, Duży wyświetlacz LCD, Pamięć 10 użytkowników, Auto ON/OFF

V. Podsumowanie

Wydawać by się mogło że waga łazienkowa niczym nie może zaskoczyć a jednak. Manta MPS920 GLENN (sprawdź cenę) dzięki technologii bluetooth i mobilnej aplikacji zupełnie zmienia nasze podejście zarówno do samego sposobu pomiaru jak też do nas samych. Możliwość dostępu do zapisanych pomiarów i ich graficzna prezentacja (oczywiście o ile usterka aplikacji zostanie usunięta), dają dodatkową motywacje aby bardziej o siebie zadbać, czego nie ma w przypadku tradycyjnych wag. Może też okazać się niezastąpiona w przypadku stosowania wszelkiego rodzaju terapii odchudzających, dając nie tylko dodatkowa motywację do pracy nad sobą, ale też oferując pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami naszego ciała, dlatego też uważam że taka waga powinna znaleźć się w każdym domu.