Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

adowarka TP Link006

W naszych domach przybywa coraz więcej urządzeń mobilnych a wraz z nimi również ładowarek przeznaczonych do ich ładowania. Smartfony, tablety, czytniki e-book, kamery, opaski fitness, smartwatche - a do wszystkiego osobne ładowarki zajmujące gniazdka w całym domu. Jeżeli podobnie jak Ja macie tego dość to zapraszam was do dzisiejszej recenzji 5-portowej ładowarki od TP-Link  oznaczonej symbolem UP540. (sprawdź cenę)

I. Unboxing i ocena wykonania

Ładowarkę otrzymujemy zapakowaną w białe tekturowe pudełko z dużym zdjęciem urządzenia na froncie. Nie zabrakło tu też infografiki pokazującej zastosowanie znajdującej się wewnątrz ładowarki oraz podstawowej specyfikacji technicznej

Jeżeli liczycie na jakieś dodatki wewnątrz pudełka to niestety się rozczarujecie, ponieważ oprócz ładowarki znajdziecie tam jedynie kabel zasilający. Niestety producent nie pokusił się o dołączenie do zestawu choćby jednego kabla USB/microUSB, tak więc jeżeli kupowalibyście ją na szybko, bo akurat zapomnieliście zabrać ładowarki na wakacyjny wyjazd to nie zapomnijcie od razu dokupić odpowiedniego przewodu.

Po lekkim rozczarowaniu wyposażeniem jakie znalazło się w pudelku  przyszedł czas na wypakowanie ładowarki i ocenę jej wykonania a ta trzeba przyznać stoi na wysokim poziomie. Ładny design, bardzo dobrej jakości tworzywo oraz poprawne spasowanie elementów to coś co wyróżnia to urządzenie na tle konkurencji i sprawia że chce się go mieć na biurku.  

Na plus zaliczył bym tu też bardzo dobre rozmieszczenie złącz USB oraz podgumowany spód ładowarki zapobiegający jej ślizganiu się po biurku. Jeżeli miałbym tutaj na siłę wskazać jakieś słabości to chyba była by to błyszcząca powłoka obudowy, która dość szybko łapie odciski palców i zbiera kurz ale czy można to nazwać wadą?

Jeżeli chcecie nieco dokładniej zobaczyć tą ładowarkę to zapraszam do wideo-recenzji 

II. Parametry techniczne i działanie ładowarki 

CECHY SPRZĘTOWE
Wymiary (S x G x W) 96,4 x 96,4 x 28,6mm (3,8 x 3,8 x 1,1 cala)
Interfejs wyjściowy Maksymalnie
DC5V/8A
Maksymalnie na port
DC5V/2,4A
Interfejs wejściowy AC100-240V
INNE
Zawartość opakowania Kabel zasilający

Jak widzicie sama specyfikacja niewiele nam mówi dlatego spróbujmy nieco rozwinąć temat. 

- po pierwsze 

Technologia inteligentnego ładowania TP-LINK - która pozwala wykryć typ podłączonego urządzenia i zapewnić maksymalną dla niego moc ładowania. W połączeniu z portami 5V/2,4A, ładowarka UP540 zapewnia 65% szybsze ładowanie, co pozwala oszczędzić do 40% czasu ładowania. Pełne naładowanie telefonu iPhone 6s Plus trwa 2,4 godziny z technologią inteligentnego ładowania TP-LINK, a 4,2 godziny z wykorzystaniem oryginalnej ładowarki Apple. Jak widzicie przewaga jest tu zdecydowana na korzyść ładowarki TP-Link dlatego możemy śmiało przyznać jej tu dużego plusa. Trzeba jedynie zaznaczyć że nie będzie to możliwe gdybyście chcieli podłączyć do niej jednocześnie pięć takich iPhone 6s. Maksymalny łączny prąd ładowania to 8A co przy pięciu gniazdach dało by w takim przypadku maksymalnie ok 1.5A na gniazdo USB przez co ładowanie było by nieco wolniejsze. Takiego problemu natomiast nie będzie gdy podłączycie trzy urządzenia które będą  pobierały maksymalną wartość jaką może zapewnić pojedyncze gniazdo USB czyli 2.4A, lub tez np. dwa urządzenia o poborze 2.4A i trzy o poborze 1A

- po drugie 

Optymalizacja dla wszystkich urządzeń. Technologia inteligentnego ładowania TP-LINK automatycznie dostosowuje moc ładowania w zależności od rodzaju podłączonego urządzenia. Porty są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną moc ładowania zarówno urządzeniom z dużą baterią, takim jak tablety, smartfony, jak i małym gadżetom np. zegarkom. Z ładowarką TP-Link UP540 nie musicie się już zastanawiać czy akurat ta ładowarka nie będzie za mocna lub za słaba do ładowanego przez nas urządzenia i go np. nie uszkodzi, UP540 sama dopasuje sobie odpowiednio moc ładowania do twoich urządzeń a więc kolejny plus. 

- i po trzecie 

Całkowita ochrona. Ładowarka UP540 wykorzystuje najnowsze technologie zabezpieczeń, aby uchronić twoje urządzenia przed zwarciami, przepięciami, przetężeniami elektrycznymi, nadmiernymi ładowaniami i rozładowywaniami, a także przed przegrzaniem. Ten argument chyba najbardziej do mnie przemawia, dzięki tym zabezpieczeniom i zaawansowanej elektronice możemy mieć pewność że ładowane przez nas urządzenia nie będą narażone na uszkodzenie a przecież jak wiadomo nieraz ładujemy urządzenia warte nawet kilka tysięcy złotych, więc ich bezpieczeństwo jest tu priorytetem. 

III. Podsumowanie.

Wybór ładowarki TP-Link UP540 pozwala nie tylko rozwiązać problem z ciągle ginącymi ładowarkami, wiszącymi w gniazdkach rozmieszczonych po całym domu, ale też zapewnia nam znacznie szybsze i bezpieczniejsze ładowanie naszych urządzeń mobilnych. Sama ładowarka jest bardzo dobrze wykonana, posiada ciekawy design i wyposażona jest w wysokiej klasy elektronikę. Jedyne czego mi w jej przypadku brakuje to brak wsparcia dla funkcji szybkiego ładowania w którą wyposażonych jest coraz więcej nowoczesnych smartfonów oraz przynajmniej jednego przewodu USB/microUSB w zestawie który mógłby nam się przydać w awaryjnej sytuacji. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do możliwości (sprawdź cenę), uważam że zakup ładowarki TP-Link UP540 jest pod każdym względem opłacalny dlatego mogę ją wam z powodzeniem polecić.