Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

Panorama

Ponieważ często pytacie nas o tanie głośniki Bluetooth, które pozwolą słuchać ulubionych utworów w jakości nieco lepszej niż ta jaką oferują  głośniki waszych telefonów, a przy tym zbytnio nie nadwyrężą domowych budżetów, postanowiliśmy sprawdzić dla was dwa modele których ceny ostatnio nieco spadły, przez co wydaja się być idealnymi kandydatami do ewentualnego zakupu. Czy jednak warto je kupić? Zapraszam do wideo-recenzji Manty SPK11GO i Manty SPK420BOX

Pierwszym z recenzowanych dzisiaj głośników jest Manta SPK11GO. Głośnik możecie kupić już za  59.90zł i jak dla mnie jest to jeden z ciekawszych głośników w tym segmencie cenowym. Głośnik designem przypomina głośniki JBL, jest naprawdę nieźle wykonany, wyposażony w dwa głośniki stereo o łącznej mocy 6W RMS oraz dwie membrany pasywne poprawiające charakterystykę niskich tonów. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to oczywiście nie dorównuje on pod tym względem głośnikom za kilkaset złotych, jednak w tym przedziale cenowym z pewnością możemy go zaliczyć do wyróżniających się. Zresztą jakość dźwięku będziecie mogli ocenić sami oglądając poniższą recenzję. 

Wybierając Mantę SPK11GO możecie też liczyć na takie dodatkowe opcje jak radio FM czy też funkcja zestawu głośnomówiącego. 

Głośnik nieźle prezentuje się też pod względem wyposażenia w złącza, ponieważ oprócz łączności Bluetooth do dyspozycji mamy jeszcze gniazdo USB, micro SD oraz AUX-in, co daje nam możliwość odtwarzania muzyki z różnych nośników, tak więc żadna sytuacja nas z nim nie zaskoczy.

Na koniec jeszcze bateria która w tym modelu dysponuje pojemnością 1200 mAh i pozwala na korzystanie z zestawu do 5 godzin. 

Specyfikacja techniczna.

Głośniki:

2 x 3W

Odtwarzanie:

MP3/WAV

Bluetooth:

V4.0, zasięg do 10m

Gniazda:

USB, micro SD, AUX-in

Funkcje:

Wbudowany mikrofon, Funkcja zestawu głośnomówiącego , Radio FM

Zasilanie:

5 V DC, 1A

Wbudowana bateria:

1200mAh

Czas działania na baterii:

do 5 godzin

Zapraszam do wideo-recenzji głośnika Manta SPK11GO

 

Drugim głośnikiem który chciałem wam dzisiaj pokazać jest Manta SPK420BOX.  Jest to głośnik dla osób dysponujących jeszcze mniejszym budżetem, ponieważ przyjdzie wam za niego zapłacić jedynie 39.90 zł. Wydawać by się mogło że w tej cenie nie da się kupić głośnika który byłby przyzwoicie wykonany i jako tako grał, a jednak okazuje się że Manta SPK420BOX naprawdę potrafi tu pozytywnie zaskoczyć. Głośnik jak na tą cenę jest naprawdę bardzo dobrze wykonany, użyte materiały są nadspodziewanie dobrej jakości i co tu dużo mówić po prostu może się podobać. 

Jeżeli chodzi o walory muzyczne to do dyspozycji mamy pojedynczy głośnik o mocy 5W RMS, który pomimo iż nie gra jakoś wyjątkowo głośno to jednak zapewnia czysty i wyraźny dźwięk z poprawnym odwzorowaniem niskich i wysokich tonów. Oczywiście bass wypada  tu nieco gorzej niż w modelu SPK11GO, ale w porównaniu do innych głośników w podobnej cenie naprawdę nie ma powodów do narzekań o czym zresztą będziecie się mogli przekonać oglądając recenzję w której zamieściłem wam próbki jego możliwości.

Niska cena wpłynęła natomiast na ilość funkcji jak i złącz w jakie wyposażony został SPK420BOX. Do dyspozycji mamy co prawda funkcję zestawu głośnomówiącego ale zdecydowanie brakuje już radia FM którego zabrakło na pokładzie, podobnie jak gniazda USB czy wejścia AUX. Do dyspozycji pozostaje nam więc łączność Bluetooth oraz czytnik kart microSD.

Jak przystało na mobilny głośnik Bluetooth, nie mogło zabraknąć tu wbudowanej baterii. Tym razem do dyspozycji mamy 1500mAh co w zależności od źródła sygnału oraz siły głosu pozwala na 4-5 godzin  ciągłego słuchania muzyki. 

Specyfikacja techniczna.

Zasilanie:

5 V DC, 500mA

Bluetooth:

4.1, zasięg do 10m

Gniazdo kart pamięci:

MicroSD (Max 64 GB)

Gniazdo USB:

MicroUSB

Pasmo przenoszenia:

40 Hz-20 kHz

Czułość:

90 dB +/- 3 dB

Funkcje:

Wbudowany mikrofon, Funkcja zestawu głośnomówiącego

Moc wyjściowa:

5W

Odtwarzanie:

MP3/WAV

Wbudowana bateria:

1500mAh

Czas działania na baterii:

do 4 godzin

Zapraszam do wideo-recenzji głośnika Manta SPK420BOX