Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

Lark rejestrator front back

Lark Europe informuje o wprowadzeniu na polski rynek dwóch nowych wideorejestratorów FreeCam 2.1 oraz FreeCam 2.2. Urządzenia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, poszukującym kamerek samochodowych o kompaktowych kształtach, ciekawym, minimalistycznym designie i jednocześnie łatwych w obsłudze.

Obie kamerki charakteryzują się podobnymi właściwościami oraz możliwościami, jednak w odmienny sposób zaprojektowano ich zewnętrzną obudowę. FreeCam 2.2 jest nieco większa i o bardziej tradycyjnym wyglądzie. Mniejsza FreeCam 2.1 niewątpliwe spodoba się zaś wymagającym estetom ceniącym proste linie i przejrzysty design.

„Już od kilku lat Polska króluje w zestawieniach nasycenia autami w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Wyprzedziliśmy takie kraje jak Francja, Hiszpania czy Wielka Brytania. W tym czasie sieć dróg została znacznie rozbudowana, ale pod tym względem nadal pozostajemy w tyle za bardziej rozwiniętymi krajami. Więcej samochodów oznacza większy ruch i tym samym, niestety, więcej przeróżnych zdarzeń drogowych” - mówi Michał Adamczuk, Dyrektor Handlowy firmy Lark. „Dlatego już od wielu lat dbamy o to, by nasi klienci mogli się poczuć nieco bezpieczniej m.in. dzięki możliwości rejestrowania tego, co dzieje się przed maską ich samochodów. FreeCam 2.1 oraz 2.2 to kolejne kamerki w naszym bogatym portfolio urządzeń nagrywających.” – kończy Adamczuk.

Zaprezentowane właśnie urządzenia cechują się niewielkimi wymiarami, jednak przy zachowaniu najważniejszych funkcji. Sercem kamer pozostaje matryca 3 Mpx, która umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości FullHD (1920x1080). Dzięki temu obraz jest odpowiedniej jakości i pełny szczegółowych informacji. Film zapisywany jest w popularnym formacie AVI, co pozwoli na jego łatwe odtwarzanie na każdym współczesnym komputerze czy telewizorze – bez konieczności poszukiwania i instalowania dodatkowego oprogramowania. Dla wygody użytkowników kamery zostały oczywiście wyposażona w ekran LCD, który w zupełności wystarczy do szybkiego przeglądania zarejestrowanych treści. Dodatkowo urządzenia umożliwiają robienie zdjęć o rozdzielczości aż do 12 Mpx, co na pewno przyda się w sytuacjach, kiedy pod ręką zabraknie zwykłego aparatu fotograficznego. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że obiektyw kamer pozwala na obserwację i nagrywanie w zakresie 120 stopni. Kierowcy mogą również bez trudu rozbudować wewnętrzną pamięć urządzenia dzięki wbudowanemu slotowi kart microSD (do 32 GB).

FreeCam 2.1 oraz FreeCam 2.2 to idealne urządzenia dla osób, które chcą zatroszczyć się nie tylko o swoje bezpieczeństwo na drodze, ale i zadbać o ewentualne dowody w wyjaśnianiu niejednoznacznych sytuacji. Kamery została zaprojektowana tak, aby nawet osoby niezbyt biegłe techniczne poradziły sobie z jej obsługą.

Cena detaliczna (brutto): Lark FreeCam 2.1 – 149 zł,
Lark FreeCam 2.2 – 149 zł

Specyfikacja techniczna:
• Ekran LCD 2 cala
• Matryca CMOS 3 megapikseli
• Rozdzielczość wideo: Full HD 1920 x 1080, HD 1920×720
• Format nagrania: AVI
• Rozdzielczość zdjęć: 12Mpx / 5Mpx / 3Mpx / 2Mpx
• Format zdjęć: JPEG
• Kąt widzenia 120 stopni
• Złącza: mini USB port
• Zasilanie: wbudowany akumulator litowo-jonowy
• Czytnik kart microSD