Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

Ferguson FBOX ATV foto02 net

Ferguson Sp. z o.o. ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu na rynek nowego modelu w swojej linii multimedialnych odtwarzaczy mini-pc: FBOX ATV. FBOX ATV to nowatorskie urządzenie oferujące najnowocześniejsze rozwiązania techniczne połączone z wyspecjalizowanym oprogramowaniem pozwalającym cieszyć się multimediami ale też zaspokajające szereg innych potrzeb użytkowników.

 

FBOX ATV po raz pierwszy wprowadza w tej linii urządzeń procesor HiSilicon – uznaną i bardzo wydajną konstrukcję stworzoną z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i mediach. Aby w pełni wykorzystać możliwości układu, urządzenie wyposażone zostało w 2 GB szybkiej pamięci RAM DDR 4, co pozwala na realizację wielu zadań jednocześnie z niezachwianą optymalnością.

FBOX ATV po raz pierwszy wprowadza w linii urządzeń FBOX dedykowany odbiornikom multimedialnym system Android dla telewizorów. Oznacza to, że aplikacje dostępne dla użytkownika w pełni dostosowane są do obsługi za pomocą pilota. Oczywiście istnieje możliwość instalowania aplikacji z „normalnego” systemu Android, dzięki czemu użytkownik może równolegle używać aplikacji, do których przywykł.

Absolutną nowością w FBOXie ATV jest wprowadzenie systemu operacyjnego Linux (opartego o dystrybucję Debian). Dzięki nowatorskiemu podejściu, systemy Android i Linux funkcjonują równocześnie, dzięki czemu użytkownik nie musi wybierać, z dobrodziejstw którego systemu będzie korzystał. FBOX ATV pozwala na np. równoczesne oglądanie filmów za pomocą wygodnego klienta Plex w systemie Android dla telewizorów i pobieranie plików torrent za pomocą w pełni zarządzalnego za pomocą interfejsu WWW, linuksowego demona Transmission. Bardziej zaawansowani użytkownicy systemu Linux mogą bez problemu uruchomić na FBOXie ATV np. serwer Apache z bazą danych MySQL/MariaDB i hostować w pełni funkcjonalną stronę internetową opartą o np. popularny skrypt WordPress. FBOX ATV udostępnia fabrycznie wgrane serwery: Plex, ftp, Transmission i SSH (dostęp do powłoki na prawach roota).

FBOX ATV to urządzenie dla każdego i proste w obsłudze dzięki zastosowaniu systemu Android dla telewizorów. Równocześnie dla bardziej zaawansowanych użytkowników - zawołanych geeków - dzięki udostępnieniu systemu Linux, FBOX ATV staje się doskonałą, pobierającą niewielką ilość prądu i niedrogą alternatywą dla zazwyczaj dosyć kosztownych serwerów NAS. Linuksowy geek stworzy sobie z tego urządzenia seedboxa, serwer WWW, serwer baz danych, serwer mail i co mu tam jeszcze do głowy przyjdzie. Tak, serwer VNC to też dla FBOXa ATV nie problem :)

Główne cechy Ferguson FBOX ATV:

Android TV OS i Linux OS
Ciesz się prostotą obsługi Android TV OS. Korzystaj z potęgi Linuksa (Debian). Równocześnie! Uruchom na swoim FBOXie ATV serwer Plex, klienta sieci BitTorrent Transmission czy serwer FTP. Używaj swoje urządzenie bez ograniczeń.

Wydajny procesor
HiSilicon HI 3798M V200 to wyspecjalizowany, 64-bitowy układ skonstruowany z myślą o obsłudze mediów. Wyświetlanie filmów Ultra HD z szybkością 60 klatek na sekundę w 10-bitowej głębi koloru to żadne wyzwanie.

Wydajny układ graficzny
Mali-450 to wszechstronny i szybki układ graficzny zoptymalizowany pod kątem mediów i gier.

HDR
Pełne wsparcie dla technologii wyświetlania obrazu w szerokim zakresie dynamiki.

VOD 4K UHD
Netflix 4K, YouTube 4K i inne servisy VOD w najwyższej rozdzielczości! (Ferguson nie odpowiada za jakość i funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich)

VR i panoramiczne wideo
Zanurz się w doznaniach rzeczywistości wirtualnej i ciesz się panoramicznym wideo.

Szybka pamięć
2 GB pamięci RAM DDR 4 zapewnia płynność pracy urządzenia z uruchomionymi nawet wieloma usługami.

Dwuzakresowe Wi-Fi n/ac
Filmy 4K przez Wi-Fi? Bez problemu! Obsługa dwóch zakresów działania sieci Wi-Fi 2,4 i 5 GHz oraz standardu ac umożliwia przesyłanie ogromnych ilości danych.

Bluetooth
Podłącz mysz i klawiaturę. Streamuj dźwięk. Korzystaj ze swojego Bluetooth w pełni!

USB 3.0
Podłącz szybki dysk zewnętrzny - teraz wykorzystasz go w pełni.

S/PDIF
Łącze cyfrowe dla najlepszej jakości dźwięku. Podłącz FBOXa ATV do swojego amplitunera i ciesz się wielokanałowym dźwiękiem w swoich filmach.

HDMI Passthrough
Prześlij dźwięk za pomocą łącza HDMI wprost do urządzenia dekodującego dla jego najlepszej jakości. Obsługiwana jest znakomita większość popularnych kodeków audio.

Więcej szczegółów na stronie producenta: http://ferguson-digital.eu/mini-pc-smart-tv/fbox-atv/

Ferguson FBOX ATV będzie dostępny w sprzedaży w sklepie internetowym producenta i w dobrych sklepach z elektroniką w drugiej połowie grudnia.