Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

 

zestaw

Gemingowy zestaw od HYKKER w skład którego wchodzą słuchawki Gaming Sound XR i mysz optyczna z podkładką Gaming Set XR jest już dostępny w sieci sklepów Biedronka, natomiast dzisiaj zapraszam was do zapoznania się z jego recenzją którą obiecałem wam kilka dni temu.

Ci co już oglądali moją wideo-recenzję tego zestawu na kanale YouTube zapewne już go trochę poznali, natomiast pozostałych oczywiście  zapraszam do jej zobaczenia. Żebyście nie musieli zbyt długo szukać to filmik zamieszczam również tutaj.

Zacznijmy od tego że pomimo iż firma HYKKER zachęca nas do zakupu tych urządzeń w zestawie to jednak sprzedawane są one oddzielnie tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie i tak też postaramy je sobie dzisiaj omówić.

HYKKER Gaming Sound XR 

Pierwszą propozycją są słuchawki. Znajdziemy je zapakowane w duże przeźroczyste pudełko, przez które już w sklepie będziecie mogli przynajmniej częściowo sobie je pooglądać, co akurat moim zdaniem jest dobrym posunięciem.

Sprawdźmy zatem co znajdziemy wewnątrz.

W skład zestawu wchodzą słuchawki, krótka instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna. Nie ma tego zbyt dużo ale trudno tez oczekiwać czegośc więcej od zestawu słuchawkowego.

Przejdźmy teraz do oceny ich wykonania.

Sam plastik z jakiego zostały wykonane być może nie należy do tych z najwyższej półki, ale też trudno spodziewać się lepszego materiału w tej klasie słuchawek. Trzeba jednak przyznać że producent przyłożył się do ich wykonania i jako całość prezentują się całkiem przyzwoicie. Duże obłożone gąbką i obszyte przyjemną w dotyku eko skórą muszle głośników, jak również regulowany pałąk w tym samym kolorze nie tylko sprawiają dobre wrażenie ale są też bardzo wygodne, co jest szczególnie ważne gdy nasza rozgrywka trwa kilka godzin. Dla lepszego efektu zostały one podświetlone diodami Led umieszczonymi zarówno od zewnętrznej strony słuchawek jak i od strony muszli. Wygląda to szczególnie efektownie wieczorem przy zgaszonym świetle.

Słuchawki wyposażone zostały też w mikrofon umieszczony na ruchomym ramieniu, które możemy sobie odpowiednio ustawić. Jak wspominałem na filmie jest ono dość stabilnie zamontowane tak więc nie będziemy mieć problemów z opadaniem ramienia podczas rozgrywki. 

Teraz kilka słów o jakości zarówno dźwięku wydobywającego się z słuchawek jak i działaniu mikrofonu.

Słuchawki grają poprawnie jak na słuchawki przeznaczone dla graczy i w tej kategorii sprawdzają się całkiem nieźle. Gorzej jeżeli chcecie słuchać na nich muzyki, tutaj jakość dźwięku mogła by być zdecydowanie lepsza. 

Żadnych zastrzeżeń nie mam natomiast co do mikrofonu. Sprawdza się on zarówno w przypadku komunikacji z innymi graczami jak też podczas nagrywania np. prezentacji itp.

HYKKER Gaming Set XR 

Drugim elementem zestawu jest mysz optyczna. Wykonana została ona z czarnego lekko podgumowanego tworzywa, z licznymi przetłoczeniami zwiększającymi komfort użytkowania.

Myszka naprawdę jest nieźle wyprofilowana dzięki czemu dobrze leży w dłoni i nie powoduje uczuci zmęczenia nawet po dłuższej rozgrywce. Na wyposażeniu myszki znalazło się sześć przycisków które niestety nie są programowalne, oraz rolka do przewijania. Mysz wyposażono też  w 4 stopnie czułości: 800, 1200, 1600 oraz 2400 dpi, tak więc niezależnie od gry będziemy mieć pełną kontrolę nad tym co się dzieje na ekranie. Podobnie jak w przypadku słuchawek, myszka otrzymała podświetlenie, tym razem w aż siedmiu rożnych kolorach, które cały czas się zmieniają. Dodatkowym akcesorium na które warto zwrócić uwagę jest podkładka pod myszkę. Wykonana został z miękkiego materiału który od spodniej strony został lekko podgumowany, dzięki czemu bardzo stabilnie lży na biurku, a jej duża powierzchnia zapewnia komfortowe operowanie myszką.  

Po kilku dniach używania myszy HYKKER, muszę przyznać że sprawdza się ona całkiem nieźle, nie tylko w grach, ale i podczas serfowania po sieci czy tez pracy z dokumentami. Trzeba jedynie powiedzieć że mysz jest przeznaczona dla graczy prawo ręcznych i nie nie spotkałem się z wersję dla osób leworęcznych tak więc weźcie to pod uwagę podejmując decyzję zakupową.  

O ile w przypadku słuchawek, polecałbym je głównie dla graczy, tak w przypadku myszki mogę poleci ją każdemu z was.