Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

3339 300x300

Zbliża się okres Świąt i Sylwester, dlatego też dla wszystkich organizujących tegoroczne przyjęcia we własnych domach, przygotowaliśmy recenzję głośnika który nie tylko zapewni odpowiednie nagłośnienie, ale też pozwoli na wspólne śpiewanie kolęd oraz dostarczy dużo zabawy przy noworocznym karaoke.   

I. Budowa i wykonanie.

Głośnik SPK5021 HERAKLES Karaoke Power Audio to kolejny duży głośnik tego producenta którego recenzja gości na naszym portalu. Tym razem jego obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego które zapewnia dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, choć niestety nieco gorzej wpływa na samą jakość dźwięku. Dokładne wymiary głośnika znajdziecie w specyfikacji poniżej, natomiast tutaj wspomnę jedynie że podobnie jak pozostałe głośniki tego producenta, wyposażony został on w solidne kółka oraz wysuwaną rączkę ułatwiającą transport. 

Na froncie oprócz dużego 12" subwoofera schowanego pod metalową maskownicą, znajdziemy panel sterujący oraz większość złącz do których podepniecie zarówno nośniki pamięci (pendrive, karty microSD itp.) jak również dwa przewodowe mikrofony oraz gitarę.  Panel stylizowany jest na lata 90-te, z equalizerem suwakowym i dużymi okrągłymi potencjometrami po bokach tak więc znajdzie on pewnie tylu samo zwolenników co przeciwników.

Ponieważ panel sterujący i większość złącz umieszczono na froncie (co akurat mi bardzo odpowiada) na tylnej ściance głośnika znajdziemy jedynie anteny od mikrofonu i radia, złącze AUX , przyłącze 12V do awaryjnego zasilania głośnika np. z akumulatora samochodowego oraz złącze ładowania.

W zestawie wraz z głośnikiem otrzymujemy pilota zdalnego sterowania, mikrofon bezprzewodowy, przewód audio, instrukcje obsługi oraz kabel do ładowania głośnika z gniazda 230V (typowa ósemka). Trzeba jedynie pamiętać aby dokupić sobie baterie do mikrofonu i pilota  (2xAA + 2xAAA) ponieważ te nie znalazły się w zestawie.  

II. Specyfikacja Techniczna

Akcesoria w zestawie:

Pilot zdalnego sterowania, Mikrofon, Instrukcja, Karta Gwarancyjna

Bateria:

4.5A/12V

Bluetooth:

2.1, zasięg do 10m

Czas pracy na baterii:

5 h

Czułość:

93dB +/-3dB

Funkcje:

Efekty świetlne Disco LED RGB, Radio FM, Efekt Echo, 5 kanałowy Equalizer, Funkcja pierszeństwa mikrofonu

Gniazda:

USB/SD/MMC/2 x Mic/1 x Gitara

Moc wyjściowa:

P.M.P.O. 4000W / 40W (RMS) / 12” woofer

Odtwarzanie:

MP3/WMA

Pasmo przenoszenia:

40Hz-20KHz

Waga:

17 kg

Wymiary:

370x330x612mm

Zasilanie:

110-240 V, 50-60 Hz

Jak widzicie głośnik jest bardzo dobrze wyposażony jeżeli chodzi o złącza. Możemy tu słuchać muzyki bezpośrednio z pendriva, karty SD, czy też podłączyć dowolne urządzenie poprzez wejście AUX. Oczywiście największą zaletą jest możliwość słuchania muzyki poprzez połączenie Bluetooth, co w obecnych czasach jest chyba najczęściej wykorzystywane. 

Nie można też pominąć tu obecności na pokładzie radia FM, które całkiem przyzwoicie gra i pozwala na  zapis stacji (konieczne użycia pilota zdalnego sterowania)

Jak przystało na głośnik karaoke, nie mogło zabraknąć dobrej współpracy głośnika z mikrofonem. W zestawie mamy mikrofon bezprzewodowy, ale jak już wspominałem możemy też podłączyć dwa dodatkowe mikrofony przewodowe tak więc zabawa w szerszym gronie z pewnością będzie udana.)

Dużą zaletą Heraklesa jest możliwość niezależnej regulacji siły głosu zarówno mikrofonu jak i podkładu muzycznego, dzięki czemu efekt końcowy sprawia naprawdę dobre wrażenie. Oprócz regulacji siły głosu mamy też oddzielną regulacje echa oraz opóźnienia co pozwala na uzyskanie efektu estradowego, co również należy zapisać po stronie atutów tego głośnika.  

Bateria zastosowania w przypadku Heraklesa jest taka sama jak w przypadku testowanych wcześniej głośników tego producenta czyli  4.5Ah/12V, która pozwala na ok. 5 godzin zabawy. 

III. Wideo-recenzja głośnika  SPK5021 HERAKLES Karaoke Power Audio

Tyle wstępu, teraz czas na wideo-recenzję w której będziecie mogli posłuchać jak głośnik radzi sobie z odtwarzaniem utworów muzycznych oraz jak współpracuje z mikrofonem. 

IV. Podsumowanie

Manta SPK5021 HERAKLES Karaoke Power Audio to z pewnością ciekawy głośnik w sam raz do rozkręcenia sylwestrowej imprezy czy wspólnego kolędowania w blasku choinki. Duża głośność maksymalna, niezły equalizer, bezprzewodowy mikrofon, duża bateria oraz solidność wykonania, to cechy zapewniające dobrą zabawę w gronie znajomych. Nie jest to natomiast głośnik dla melomanów lub osób szukających studyjnej jakości nagrań, tego tu nie znajdziecie, więc jeżeli jesteście osobami należącymi do tej grupy to raczej omijajcie go z daleka. Jeżeli jednak dobra zabawa to wasz żywioł i detale nie mają dla was aż takiego znaczenia, to śmiało możecie zainwestować w ten zestaw.