Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

Essential350 img 300x300

MiVia Essential 350 - jedyna w swoim rodzaju opaska fitness z wbudowanym monitorem serca EKG

Opaski fitness to urządzenia które ostatnim czasem podbijają rynek elektroniki i stają się coraz bardziej popularne i wykorzystywane nie tylko przez osoby uprawiające sport i będące aktywne fizycznie, ale też zwykłych użytkowników dla których służą one głównie do monitoringu aktywności, oraz motywacji do podjęcia większego wysiłku fizycznego. Dzisiaj chciałem pokazać wam jedną z topowych opasek fitness jaką jest MiVia Essential 350, która to swoją premierę miała bardzo niedawno, ponieważ początkiem tego roku. 

I. ROZPAKOWANIE  / JAKOŚĆ WYKONANIA

Opaska zapakowana została w dość duże, dobrze prezentujące się kartonowe opakowanie z wstawką z przeźroczystego tworzywa na froncie, przez które możemy zobaczyć samo urządzenie bez konieczności rozpakowywania zestawu.

W zestawie wraz z opaską znajdziecie kabelek do ładowania wbudowanej w opaskę baterii, zapasową gumkę zabezpieczającą złącze ładowania, oraz instrukcje obsługi.

Wykonanie.

W przeciwieństwie do tanich opasek z jakimi często możecie się spotkać w marketach czy portalach internetowych, MiVia Essential 350 została naprawdę nieźle wykonana. Wysokiej jakości wyświetlacz OLED o przekątnej 0,48", schowany został pod jednolitą obudową z czarnego szkła, która bardzo dobrze komponuje się ze srebrnym czujnikiem EKG umieszczonym bezpośrednio pod wyświetlaczem. 

Spód opaski również utrzymany został w takiej samej kolorystyce co góra, z tym że tutaj czarne szkło zastąpione zostało matowym plastikiem - oczywiście w czarnym kolorze. Tutaj też znajdziemy drugi z czujników EKG oraz złącze ładowarki zabezpieczone specjalną silikonową gumką.

Opaska wyposażona została w pojedynczy przycisk mechaniczny znajdujący się na prawej krawędzi urządzenia, przeznaczony do zmiany funkcji, o których powiem wam więcej nieco później.

Całość uzupełnia czarny solidny pasek wykonany z elastycznego tworzywa (gumy), z tradycyjnym zapięciem dającym gwarancję  że opaska nam się nie odepnie nawet w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych.

Nie można mieć tu też żadnych uwag jeżeli chodzi o wymiary i wagę samej opaski. Opaska przy wymiarach 46.06x21.45x11.3mm waży zaledwie 25g, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana zarówno przez mężczyzn jak i kobiety.

Na plus trzeba zaliczyć tu też sam sposób ładowania opaski. Jak może wiecie, większość opasek ładuje się za pomocą mało wygodnego złącza w kształcie klipsa, które trzeba odpowiednio zapiąć na opasce. W przypadku MiVia Essential 350 zastosowano złącze magnetyczne, które jest znacznie wygodniejsze i bardziej niezawodne. 

II. Funkcje opaski

Opaska MiVia Essential 350 oprócz typowych funkcji dostępnych w tańszych opaskach, wyposażona została w unikalny na naszym rynku czujnik EKG, który pokazuje tętno dokładniej niż jakikolwiek pulsometr optyczny. Wystarczy dotknąć czujnika palcem i przytrzymać przez 2 do 10 sekund celem uzyskania wyniku na wyświetlaczu, lub przeprowadzić bardziej szczegółową analizę po połączeniu się z dedykowaną aplikacją dostępną na smartfony. Tego rodzaju czujniki stosowane są w urządzeniach medycznych, ponieważ zapewniają najwyższą dokładność pomiaru.

Oczywiście pomiar tętna to nie jedyna funkcja dla której warto wybrać opaskę MiVia. Wbudowane programy testowe pozwalają oszacować fizyczny wiek metaboliczny ciała (ANS), energie ciała oraz poziom stresu. Znajomość tych danych pozwoli Ci prowadzić bardziej zbilansowane życie bez utraty zdrowia.

Ciekawą funkcją jest też trening oddechu, dzięki któremu będziecie mogli  poprawić jakość zdrowia zarządzając właściwie oddechem. Wystarczy użyć oprogramowania MiVia Essential które przeprowadzi Cię przez trzy programy oddechu oparte na wskaźniku ANS. Dzięki temu znacząco zwiększysz wewnętrzną energię ciała, zredukujesz stres, a sen będzie bardziej efektywny oraz głębszy. 

Pozostałe funkcje opaski takie jak monitor aktywności czy monitoring snu, znane z konkurencyjnych urządzeń, zostały tutaj również bardzo udanie zaimplementowane. Za pomocą dedykowanej aplikacji MiVia Essential, możemy zarówno sprawdzać swoją aktywność za pomocą czytelnych wykresów, jak również zakładać sobie cele do zrealizowania o których realizacji będziemy na bieżąco informowani. Mogą to być np. ilość spalonych kalorii w danym dniu, czy też liczba przebytych kroków. 

Wszystkie nasze osiągnięcia są zapisywane i przechowywane w aplikacji, gdzie dla ułatwienia zostały pogrupowane na dni, tygodnie, miesiące czy lata, tak abyśmy mogli w łatwy sposób je analizować.

Na koniec chciałem pokazać wam jeszcze co możemy sobie sprawdzić na samej opasce bez połączenia z aplikacją w telefonie. 

Jak widzicie mamy tutaj: zegarek, pomiar tętna, ilość przebytych kroków, dystans, czas treningu, ilość spalonych kalorii oraz poziom baterii.

Jeżeli jesteśmy już przy baterii, to warto wspomnieć że pomimo iż producent nie podaje jej pojemności to jednak jest ona bardzo wydajna i pozwala na 5 dni pracy z włączonymi powiadamianiami oraz aż do 15 dni kiedy nie korzystamy z powiadomień. 

Opaska w trybie powiadamiania, informuje nas o połączeniach przychodzących, sms, oraz wiadomościach z komunikatorów.

III.Podsumowanie. 

Essential 350 to pierwsza opaska MiVia - marki należącej do koncernu MiTAC Europe, znanego głównie z produkcji wysokiej klasy nawigacji samochodowych. Opaska została bardzo dobrze wykonana, materiały użyte do jej produkcji są wysokiej klasy a wbudowany czujnik EKG, to jak dotąd niespotykane rozwiązanie w tego rodzaju urządzeniach. To właśnie ten czujnik zapożyczony z urządzeń medycznych, zapewnia najwyższą dokładność pomiarów przy jednoczesnym, mniejszym zapotrzebowaniu na energie, niż to ma miejsce w przypadku najczęściej stosowanych czujników optycznych. Opaska jest też odporna na zamoczenie, dzięki czemu nie musimy obawiać się że zostanie ona uszkodzona podczas biegania w deszczu, czy pod prysznicem. Oprócz walorów o których wspomniałem powyżej, mocną stroną opaski jest też dedykowana aplikacja, pozwalająca nie tylko na gromadzenie i wyświetlane informacji  o  naszej aktywności fizycznej (zliczanie kroków, przebytego dystansu, spalonych kalorii, puls), ale też posiada takie funkcje jak trening oddechu, obliczanie wieku ciała (ANS) czy pomiar naszej energii i stresu. Jedyne czego może brakować w tej opasce to modemu GPS na który producent się tu nie zdecydował, chociaż z drugiej strony podniosło by to zapewne cenę końcową tej opaski, która i tak nie należy do najniższych. Jeżeli jesteście więc na kupnie opaski fitness to uważam że propozycja MiVia jest bez wątpienia godna uwagi.