Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

Manta SPK111 THUNDER001 

Kilka dni temu swoją premierę miał najnowszy bezprzewodowy głośnik Firmy Manta, a już dzisiaj możecie zapoznać się z jego recenzją, którą specjalnie dla was przygotowaliśmy. 

Manta SPK111 THUNDER został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy oczekują znacznie więcej od swoich produktów mobilnych. To wielofunkcyjne urządzenie zostało wyposażone w dwa 2-calowe głośniki średnio tonowe o mocy 2W każdy, oraz 4-calowy subwoofer 5W, który charakteryzuje się wysoką dynamiką dźwięku i wzmocnionymi basami. Jeżeli chcecie się o nim coś więcej dowiedzieć - zapraszam do recenzji.(sprawdź aktualną cenę)

 I Rozpakowanie i ocena zewnętrzna

Już samo pudełko wskazuje że będziemy mieli do czynienia z konkretnym głośnikiem o dość pokaźnych gabarytach. Kolorowe pudelku zdradza nam też kilka szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej jak i wyglądu samego głośnika.

W zestawie oprócz głośnika znajdziecie przewód USB/ microUSB, przewód audio, specjalny pasek do łatwego przenoszenia głośnika oraz instrukcję wraz kartą gwarancyjną.

Głośnik jest naprawdę nieźle wykonany, lekko podgumowane tworzywo po bokach, metalowa maskownica, solidny montaż oraz nowoczesny design to elementy wyróżniające ten głośnik na tle podobnych konstrukcji.

Głośnik w kształcie tuby wyposażony został w specjalne nóżki zapewniające stabilność urządzenia na każdej powierzchni oraz uchwyty do zamocowania dedykowanego paska zwiększającego mobilność głośnika. 

Jeżeli chodzi o wymiary głośnika to tuba ma średnicę ok. 13 cm i długość 25cm. Glośnik waży ponad kilogram (ok. 1240 zważone na wadze kuchennej) 

Manta SPK111 THUNDER - wyposażono w szereg złącz które to znajdziecie po jego prawej stronie. Znajdziecie tu złącze USB do podłączenia pendrive, czytnik kart microSD, wejście AUX, oraz wejście zasilania microUSB. Całość uzupełniają włącznik, dioda LED oraz przyciski sterujące.

Dla wzmocnienia efektów wizualnych głośnik wyposażono w podświetlenie DISCO LED LIGHT, które to zostanie szczególnie docenione podczas wieczornych, spontanicznych imprez z przyjaciółmi.

Jeżeli film ci się podobał kliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. Specyfikacja techniczna

Głośniki: 2 x 2" (2W) + 4'' (5W) woofer
Moc wyjściowa: 9W (RMS)
Funkcje: DISCO LED, Equalizer, Radio FM
Gniazda: USB, SD, AUX-in
Odtwarzanie: MP3/WMA
Bluetooth: 2.1, zasięg do 10m
Pasmo przenoszenia: 120Hz-20KHz
Czułość: 70dB +/-3dB
Zasilanie: 220-240 V, 50-60 Hz, DC 5V 1A
Wbudowana bateria: 1800mAh

Jak się okazuje głośnik jak na swoją cenę, która wynosi niespełna 200 zł, prezentuje się wyjątkowo dobrze. Wbudowane radio FM, dwa, 2-calowe głośniki średnio tonowe o mocy 2W każdy, 4-calowy subwoofer 5W, odtwarzanie muzyki z pendrive oraz kart pamięci SD oraz mocna bateria 1800mAh to z pewnością mocne strony tego głośnika.

III. Ocena działania

Manta SPK111 THUNDER bardzo dobrze współpracuje zarówno z urządzeniami mobilnymi jak i stacjonarnymi takimi jak komputery czy odtwarzacze CD/ DVD itp. Głośnik nie ma problemów z parowaniem za pomocą technologi bluetooth, które to odbywa się niemal automatycznie. Głośnik wydaje przy tym komunikaty głosowe,niestety tylko w języku angielskim czego akurat nie udało mi się zmienić.

Dzięki złączu AUX i dołączonemu do zestawu kabelkowi audio, bez problemu podłączymy do niego każde urządzenie wyposażony w typowe wyjście słuchawkowe, dzięki czemu wszechstronność głośnika staje się jeszcze większa.

Plusem SPK111 THUNDER jest tez wbudowany tuner FM, dzięki któremu możemy korzystać z niego jak z typowego odbiornika radiowego. Głośnik nie ma problemów ze znalezieniem stacji radiowych i nie wymaga do tego zewnętrznej anteny. Szkoda jedynie że stacje nie są programowalne, ponieważ każdorazowo chcąc zmienić kanał musimy go na nowo wyszukać, co przy braku wyświetlacza jest nieco utrudnione i mało komfortowe.

Jeżeli chodzi o walory muzyczne to muszę przyznać że głośnik daje radę.

Manta SPK111 THUNDER gra naprawdę głośno i co ważne czysto. Zarówno niskie jak i wysokie tony są poprawnie odtwarzane, widać, a w zasadzie słychać, że mamy do czynienia z głośnikiem z przynajmniej średniej półki co naprawdę dobrze o nim świadczy. Oczywiście nie zastąpi on nam domowych głośników, ale w przypadku wypadu za miasto, czy grilla w ogródku zdecydowanie będziecie zadowoleni. 

IV. Podsumowanie

Manta SPK111 THUNDER to bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających przenośnego głośnika dla swoich urządzeń mobilnych, z którego to będziecie mogli korzystać zarówno w domu jak i podczas wypadów za miasto, czy grilla z przyjaciółmi. Dobra jakość dźwięku, oraz bardzo solidna konstrukcja to atuty obok których nie można przejść obojętnie. Jeżeli dołożymy do tego pojemną baterię, oraz podświetlenie LED RGB, to okazuje się że znaczek "PREMIUM" jakim oznaczono ten głośnik nie jest na wyrost i z pewnością warto zainteresować się tym głośnikiem.(sprawdź aktualną cenę)