Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

regent

Ferguson REGENT i350s   - hybrydowe radio internetowe z tunerem FM i DAB+

Po ubiegłorocznym sukcesie hybrydowego radia internetowego Ferguson Regent i300 producent postanowił kontynuować produkcję tego modelu oferując go w nieco odświeżonej wersji która będzie teraz nosić nazwę Regent i350s. Z dzisiejszej recenzji dowiecie się co się zmieniło oraz będziecie mieć okazję posłuchać jak gra nowe radio.

Ponieważ jak się okazuje radio pod względem funkcji, designu, budowy czy wykonania nie zmieniło się w porównaniu z modelem Regent i300, większa część dzisiejszej recenzji będzie się pokrywać z recenzją z ubiegłego roku, tak więc jeżeli czytaliście poprzednią recenzje lub posiadacie model i300 proponuję od razu przejść do wideorecenzji w której między innymi posłuchacie jak gra nowy Regent i350s. Jeżeli jednak jeszcze nie mieliście okazji poznać tych radioodbiorników to zapraszam do przeczytania pełnej recenzji ponieważ uważam że naprawdę warto. 

I. Zawartość pudełka i ocena zewnętrzna:

Radio zapakowane zostało w tekturowe pudełko na którym znalazło się zdjęcie urządzenia oraz jego specyfikacja techniczna

W pudełku oprócz radia znajdziecie pilota zdalnego sterowania, baterie do pilota, kabel zasilający, kabel audio oraz instrukcje obsługi wraz z kartą gwarancyjną.  

Samo radio designem nawiązuje do modnego ostatnio stylu retro. Jego konstrukcja to połączenie tworzywa sztucznego i drewna (sklejki / płyty mdf) z  kolorowym wyświetlaczem. Do wyboru mamy dwa warianty okleiny imitujące jasne i ciemne drewno do których odpowiednio dopasowano kolory plastików. 

Front radia prawie w całości zajmuje metalowa maskownica ukrywająca wydajne głośniki stereo, oraz duży kolorowy wyświetlacz. Całość uzupełniają dwa pokrętła do regulacji głosu oraz obsługi menu, oraz rząd niedużych przycisków funkcyjnych. Czy takie połączenie stylu retro z aktualnymi trendami może się podobać? Myślę że tak ale to już indywidualna opinia każdego z was.

Pozostaje nam jeszcze spojrzeć na tylną ściankę radioodbiornika. Tutaj podobnie jak w przypadku  radioodbiorników z poprzedniej epoki wygląda to dość skromnie. Znajdziemy tu zaledwie gniazdo zasilania, teleskopową antenę, wyjście słuchawkowe oraz wejście AUX.  Co prawda mamy tu złącze USB nawiązuje do obecnych czasów, ale służy ono jedynie do ładowania urządzeń mobilnych i nie będziemy mogli słuchać za jego pomocą muzyki z pendrive itp. Ferguson Regent i350s pozwala na odtwarzanie muzyki z pendrive i dysków zewnętrznych a więc na plus w porównaniu z poprzednim modelem.

Wraz z radiem Ferguson i350s otrzymujemy pilota zdalnego sterowania który znacznie upraszcza obsługę odbiornika. Co do jego wykonania nie mam żadnych uwag, nie jest to co prawda konstrukcja budząca szczególny zachwyt, ale jest przyzwoicie wykonany, przyciski maja odpowiednią wielkość i przyjemny w dotyku podgumowany materiał, działają poprawnie i jeżeli przyzwyczaimy się już do  układu funkcji na pilocie to korzysta się z niego naprawdę dobrze.

Jeżeli jednak korzystanie z pilota nie do końca komuś odpowiada to producent przygotował dla was dedykowaną aplikacje na smartfony z systemem Android i iOS o której nieco więcej za chwilę. 

II. Specyfikacja Techniczna

Tuner DAB, DAB+ i FM z RDS
Łatwy dostęp do ponad 16 tys. stacji internetowych
Radio internetowe z łącznością Wi-Fi
Aplikacja mobilna dla wygodnego sterowania
Bezprzewodowe przesyłanie plików audio DLNA z PC lub Maca
Przesyłanie dźwięku przez Bluetooth
Wyświetlacz kolorowy: 2,4” TFT LCD
Intuicyjne sterowanie
Funkcja cyfrowego budzika z funkcjami sleep i snooze
Stacja pogodowa – prognoza dla 5000 miast
60-watowy wzmacniacz
Dwa 2,5-calowe głośniki 30W
Wejście AUX IN
Wyjście słuchawkowe 3,5 mm
Wymiary: 330 x 173 x 115 mm
Waga: 2.36KG
USB Port Output: DC 5V 1A
Pilot zdalnego sterowania w zestawie

III. Instalacja i obsługa

Sama instalacja i obsługa radia pomimo iż mamy do czynienia z dużą ilością funkcji, jest bardzo intuicyjna i nie wymaga jakiejś specjalistycznej wiedzy, tak wiec bez problemu poradzi sobie z nią każdy użytkownik.

Pierwszą czynnością jaką musimy zrobić to połączyć się z naszą siecią WiFi, do czego wystarczy jedynie znać nazwę sieci i hasło a wszystko resztę zrobi za nas sam odbiornik. Praktycznie od razu będziemy mieli dostęp do tysięcy stacji radiowych nadających w internecie z podziałem na gatunki muzyki kraje nadawania czy tematykę, wybór jest naprawdę ogromny.

Oczywiście radio Ferguson i350s, oprócz dostępu do radia internetowego umożliwia nam również słuchanie naziemnych stacji radiowych nadawanych zarówno w paśmie Fm, jak również w wersji cyfrowej DAB+. Tutaj również wyszukiwanie stacji jest dziecinnie proste i nie rożni się od tego znanego nam z innych odbiorników radiowych. 

Jedynym minusem może tu tylko być brak możliwości podłączenia zewnętrznej anteny, przez co użytkownicy mieszkający na terenie o słabszym zasięgu mogą mieć problemy z odbiorem niektórych stacji radiowych. Trzeba jednak pamiętać że i350 to głównie radio internetowe i stacje których nie będziecie w stanie odebrać z anteny znajdziecie w internecie a przecież właśnie po to kupujemy radio internetowe.

Ferguson i350s posiada też inne funkcje o których warto wspomnieć, a mianowicie odtwarzanie muzyki z sieciowych dysków NAS, odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych (za pomocą Bluetooth złącza AUX lub USB), czy też dostęp do serwisów pogodowych i informacyjnych.

Na poniższych zdjęciach możecie zapoznać się z wszystkimi funkcjami i ustawieniami jakie oferuje Ferguson i350s.

Jak widzicie funkcji jest naprawdę dużo, co zresztą  będziecie też mogli zobaczyć w poniższej wideo-recenzji w której również próbka możliwości audi Fergusona i350s.

Na początku tej recenzji wspomniałem jeszcze o możliwości sterowania radiem Ferguson i350s za pomocą aplikacji mobilnej, dlatego na koniec chciałem pokazać wam jak ona wygląda i jakie funkcje oferuje. Aplikację pobieramy ze sklepu Google Play i po jej zainstalowaniu od razu mamy dostęp do wszystkich funkcji naszego radia, bez jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji. Aplikacja daje nam pełną kontrolę nad radioodbiornikiem począwszy od podstawowych funkcji takich jak regulacja głosu, zmiana kanału czy obsługa equalizera a na układaniu i przeglądaniu list stacji radiowych kończąc. Rozwiązanie to jest na tyle praktyczne i funkcjonalne że już po kilku dniach użytkowania trudno sobie wyobrazić jego brak.

IV. Podsumowanie

Jak się okazuje Ferguson i350s nie stracił nic w porównaniu ze swoim poprzednikiem, a dzięki zastosowaniu lepszej elektroniki zyskał możliwość odtwarzania utworów z pamięci USB oraz wydaje się że jeszcze lepiej wypada on  pod względem jakości dźwięku, choć trzeba tu przyznać że i Regent i300 spisywał się pod tym względem bardzo dobrze. Martwić może jedynie dość wysoka cena prezentowanego modelu która na dzień dzisiejszy wynosi ok 490zł, jednak z drugiej strony trzeba zauważyć że dzięki wyposażeniu go w tuner DAB+ oraz dostęp do internetu jest to inwestycja na długie lata, tak więc może okazać się że jest to jednak całkiem opłacalny zakup.