Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

foto ariva 19

Ferguson Ariva ATV TT to nowoczesny tuner wyposażony w dwie głowice DVB-S pozwalające na równoczesny odbiór i zapis dwóch kanałów w rozdzielczości 4K.  Jego największym atutem jest  jednak system Android TV pozwalający na dostęp do materiałów nadawanych w ramach platform VOD, jak również  muzyki, gier  i aplikacji mobilnych. Urządzenie nie zawiedzie też zwolenników systemów Linux takich jak Debian, czy niezwykle popularna Enigma 2 którą zobaczycie w dzisiejszej recenzji

Zanim przejdziemy do recenzji kilka informacji ze strony producenta.

Dekodowanie wideo H.265 HEVC daje nowe perspektywy, ciesz się pełnym spektrum nowych doświadczeń obrazu 4K!

Sercem odbiornika jest chipset Hisilicon Hi3798C200, który wyposażono w peryferia, takie jak  interfejs komunikacyjne  Ethernet, 3 x porty USB (2 x 2.0 oraz 1 x 3.0), wyjście wideo HDMI 2.0a TX z obsługą mechanizmu HDCP2.2, port S/PDIF służący do przesyłania sygnałów dźwiękowych,  LAN 10/100/1000Mbit, DVB-S2 standard systemu telewizji cyfrowej,  port  Smart Card Slot oraz gniazdo zasilające DC 12V/3A.

Układ przystosowany jest do współpracy z systemami Android TV oraz Linux. Na samej płycie zamontowano 16GB pamięci flash eMMC i 2GB pamięci DDR3 RAM. Wyjątkowa karta graficzna ARM Mali T720 oraz wydajny procesor ARM Cortex A53 napędzany przez 64-bitowe rdzenie ARMv8  zapewni konsolową wydajność i mniejszy pobór energii.

4K,UHD,HDR
Zachwycająca jakość obrazu i 4 razy więcej detali niż w standardzie Full HD! Od teraz możesz cieszyć się obrazem ostrym jak nigdy dotąd.

Wszechstronny odbiór tv.
Dzięki dwóm głowicom możesz nagrywać jeden program podczas oglądania innego na żywo.

Czytnik kart dla płatnych telewizji.
Dzięki zastosowaniu czytnika kart płatnych telewizji (CA) możesz cieszyć się kodowanymi programami telewizyjnymi. W standardzie dodatkowo znajdziecie interfejs sieci Ethernet/WiFi.

Nowoczesna nagrywarka video.
Od teraz nie przegapisz ani jednej sekundy swojego ulubionego programu, nagrywaj filmy i programy telewizyjne, wygodnie na zewnętrznym dysku twardym lub urządzeniu magazynującym USB. Możesz też zatrzymać telewizję na żywo za pomocą wyjątkowej funkcji Timeshift, aby kontynuować później.

Ferguson Ariva ATV TT -nasza recenzja

Sprawdź ceny Ariva ATV TT - kliknij

podsumowanie.

Ferguson Ariva ATV TT to idealna propozycja dla osób oczekujących czegoś więcej od typowego tunera /dekodera do odbioru kanałów satelitarnych. Podwójna głowica DVB-S pozwalająca na równoczesny odbiór i zapis dwóch kanałów w rozdzielczości 4K, wydajny procesor gwarantujący szybkie działanie urządzenia oraz system Android Tv zapewniający dostęp do nieograniczonego świata rozrywki, to tylko niektóre z jego atutów. Jeżeli dołożymy do tego świetne wykonanie, możliwość zainstalowania systemu Enigma 2 oraz czytnik kart płatnych telewizji to otrzymamy urządzenie niemal idealne. Niemal, ponieważ zawsze można się do czegoś przyczepić, ale w tym przypadku to naprawdę marginalne sprawy.