Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

 Sony Xperia X goldm 2

Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”)prezentuje dziś nową odsłonę marki Xperia™ w postaci pierwszej serii smartfonów “X” oraz wizję przyszłości komunikacji, ucieleśnioną w urządzeniach, które są w stanie zmienić sposób interakcji użytkownika z otoczeniem. Sony Mobile nadal będzie tworzyć personalizowane i inteligentne produkty i usługi, które dają ich posiadaczom możliwość jeszcze bardziej kreatywnego życia niż kiedykolwiek wcześniej. Będą one łączyć się z sobą, synchronizować, staną się niezbędnymi i ukochanymi elementami życia ich użytkowników

  ‒ powiedział Hiroki Totoki, prezes i CEO Sony Mobile Communications Inc. ‒ Dzięki naszej technologicznej pasji będziemy dodawali urządzeniom coraz to nowe, ekscytujące właściwości. Chcemy jednocześnie zmienić sposób dostępu do informacji i interaktywności w relacjach użytkowników z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami ‒ tak, by były to relacje jeszcze bliższe, bardziej wartościowe, naturalne i pełne.

PIERWSZE SMARTFONY Z SERII X: XPERIA X, XPERIA X PERFORMANCE I XPERIA XA

Seria Xperia X poprzez dodanie do popularnych i uznanych cech aparatu fotograficznego, baterii i designu nowych warstw inteligentnej technologii, uosabia nową wizję marki Sony Mobile i sprawia, że każdy dzień jej użytkowników staje się bardziej uporządkowany, inteligentny i prostszy.

Przewidywanie nieoczekiwanego jest trudne, ale nie jest niemożliwe ‒kolejna generacja aparatu Xperia przenosi spontaniczne ujęcia fotograficzne na nowy poziom, pozwalając na wykonywanie ostrych zdjęć nawet w ostatniej chwili dziejących się wydarzeń. Wystarczy uruchomić aparat…

Całkowicie nowy Predictive Hybrid Autofocus, stworzony we współpracy ze specjalistami od fotografii z zespołu Sony α™, pozwala wybrać główny, poruszający się obiekt w kadrze, a następnie przewiduje jego ruch w taki sposób, by obraz tego obiektu był idealnie ostry nawet w zbliżeniu.

Zaawansowane funkcje wymagają wytrzymałej baterii. Serię Xperia X wyposażono w inteligentne zarządzanie baterią Sony, zapewniające działanie baterii aż do dwóch dni1. Będzie działać jeszcze dłużej na pojedynczym ładowaniu. Po raz pierwszy w smartfonie Sony ‒ dzięki współpracy z Qnovo ‒ zastosowano też technologię Adapting Charging (adaptacyjnego ładowania), osiągając w efekcie ponad dwukrotne wydłużenie żywotności baterii. Każdy z telefonów zasilany jest tak, by w pełni wykorzystać swoje zaawansowane możliwości: Xperia X działa z procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 650, Xperia X Performance ‒ z procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 820 dla ultraszybkiej łączności.  

Projektanci Sony sprawdzili materiały, tekstury i układy krzywizn, by zapewnić idealne i naturalne dopasowanie telefonu do dłoni. Każdy ze smartfonów serii X jest niezwykle wygodny z zakrzywionym wyświetlaczem,  osadzonym w znanej już zaokrąglonej ramce.

Jednolita koncepcja designu obejmuje także na idealnie pasujący do wymagań użytkowników model Xperia XA, który oferuje wspaniały wyświetlacz rozciągający się od krawędzi do krawędzi smartfonu.

Każdy ze smartfonów Xperia X, Xperia X Performance i Xperia XA będzie występować od lata 2016 roku w czterech eleganckich kolorach: białym, grafitowo-czarnym, limonkowo-złotym i różano-złotym oraz dodatkowo z wyborem dopasowanych do wspaniałego designu etui .

NOWE INTELIGENTNE PRODUKTY XPERIA Z ROZSZERZONĄ ZDOLNOŚCIĄ KOMUNIKACJI

Nowe produkty i koncepty Xperia zostały zaprojektowane tak, by dopasować się do wymagań i indywidualnej sytuacji użytkownika bez względu na to, czy jest on w domu czy poza nim. Sony Mobile widzi tę nową kategorię jako grupę inteligentnych urządzeń, które rozumieją preferencje, aktywności i zachowania użytkowników, dostarczając im przydatne i kontekstowe informacje.

Xperia Ear to bezprzewodowe urządzenie douszne następnej generacji, zapewniające zupełnie nowy sposób komunikowania się, który nie ogranicza dostępu do informacji i możliwości cieszenia się otaczającym światem. Dostarcza wszystkich użytecznych informacji, choćby takich jak plan dnia, prognoza pogody czy najnowsze wiadomości ‒ wszystko to pozwala użytkownikowi być na bieżąco z interesującymi go wydarzeniami.

Oparte na technologii głosowej Sony urządzenie reaguje na polecenia słowne: można więc poprosić je o nawiązanie połączenia, znalezienia informacji w Internecie, można podyktować wiadomość lub znaleźć drogę do określonego miejsca. Wszystkie te czynności można wykonywać wygodnie, bez użycia rąk.

Xperia Ear łączy się ze smartfonem wyposażonym w system Android za pomocą technologii NFC lub poprzez Bluetooth® i komunikuje się z główną aplikacją, w której można dopasować ustawienia takie jak informacje które użytkownik pragnie uzyskiwać przy pierwszym połączeniu rano, komendy dotykowe i powiadomienia aplikacji.

To niezwykle lekkie, wykonane z miękkiego silikonu urządzenie jest zaprojektowane do ciągłego noszenia w uchu. Jest zabezpieczone przed działaniem wody zgodnie z IPX22 i posiada baterię wytrzymująca cały dzień. Dostępne jest w kolorze grafitowej czerni, a innowacyjne etui pełni również funkcję ładowarki.

Xperia Ear pojawi się na rynku latem 2016 roku.

CAŁKOWICIE NOWE KONCEPCJE INTELIGENTNYCH PRODUKTÓW XPERIA.

WIZJA KOMUNIKACJI OBEJMUJĄCA UCZĄCE SIĘ MASZYNY, NATURALNY INTERFEJS I WYCZUWANIE INTENCJI UŻYTKOWNIKA.

Xperia Eye to z kolei konceptualna wizja ultrakompaktowej kamery z szerokokątnym obiektywem, którą można łatwo przymocować do ubrania lub nosić na szyi. W ten sposób wprowadzono w życie pomysł wykorzystania w możliwie najmniejszej formie uznanej technologii fotografii i czujników Sony. Urządzenie wyposażone w obiektyw sferyczny 360-stopni, zapewniający naturalne, pełne pole widzenia. Inteligentna technologia migawki pozwala na wykrywanie twarzy i głosu, co umożliwia uchwycenie wszystkich ważnych chwil bez konieczności przejmowania się technologią.

Koncepcja Xperia Projector wzbogaci, wzmocni i pobudzi kreatywną komunikację w rodzinie przy użyciu interaktywnej projekcji obrazu na dowolnej jasnej powierzchni. Xperia Projector reaguje na dotyk, głos i gesty dokładnie tak samo, jak ekran smartfonu.

Xperia Agent to pomysł na spersonalizowanego, osobistego asystenta, który udoskonali każdy dzień życia użytkownika, dostarczając  mu przydatne informacje i komunikaty, a także zapewniając kontrolę nad sprzętami domowymi. Jest zaprojektowany tak, by jak najlepiej poznać swojego właściciela, jego zainteresowania i profil, a następnie dostarczyć wyselekcjonowane informacje i rekomendacje. Działa również w oparciu o technologię głosową Sony i będzie reagować na szereg poleceń – ma ponadto wbudowaną kamerę i projektor umożliwiający wyświetlanie treści na powierzchniach.

SAMOCHODOWY ODBIORNIK BLUETOOTH® RM-X7BT: BEZPRZEWODOWY STREAMING MUZYKI, OBSŁUGA SMARTFONU ZAPEWNIAJĄCA WOLNE RĘCE 

RM-X7BT to urządzenie samochodowe Bluetooth® umożliwiające bezprzewodowy streaming muzyki. Wykorzystując technologię głosową Sony pozwala na aktywowanie funkcji smartfonu podczas prowadzenia samochodu. Składa się z dwóch jednostek – modułu adaptera umożliwiającego wykonywanie połączeń telefonicznych bez konieczności użycia rąk (w trybie głośnomówiącym) i prowadzenie bezprzewodowego streamingu. Drugi element to ‘commander’, udostępniający funkcje smartfonu takie jak nawigacja. Wszystko to dla bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Samochodowy RM-X7BT Bluetooth®  pojawi się na rynku latem 2016.