Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

uv glass oneplus 7t pro clear

Na rynku mamy dwóch producentów smartfonów, którzy specjalizują się w tworzeniu urządzeń o niskiej cenie i wysokim poziomie wykonania. Mowa o dwóch chińskich markach Xiaomi i OnePlus, które co kilka miesięcy pokazują, jak produkować tanio i dobrze. Podczas gdy Xiaomi jest bardziej elastyczne i uniwersalne w ofercie swoich produktów, bowiem posiada budżetowe i flagowe urządzenia, tak OnePlus w ostatnim czasie uderza raczej w smartfony wyższej klasy.

Ostatni z flagowców marki zrobił ogromną furorę

OnePlus 7 Pro z znakomitym procesorem, dużą pamięcią operacyjną oraz świetnym aparatem podbijał rynek, jako smartfon zabójczy pod względem prędkości. Zaledwie kilka tygodni temu marka wydała dwa kolejne urządzenia, które są kontynuacją linii OnePlus 6T. To nowa odmiana w działalności marki ponieważ do tej pory zwykła skupiać się wyłącznie na jednym modelu danej serii. OnePlus 7T i nieco mocniejszy OnePlus 7T Pro. Najnowszy flagowiec producenta otrzymał wszystko co powinien posiadać telefon wysokiej klasy. Całość w chwili obecnej zakupimy już od 3149 zł co jest doskonałym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że smartfony o zbliżonej specyfikacji kosztują zwykle 1000 do 1500 złotych więcej.

OnePlus 7T Pro to doskonały flagowiec w przystępnej cenie

Urządzenie charakteryzuje się znakomitą wydajnością, którą uzyskano dzięki zastosowaniu najnowszej generacji procesora Qualcomm Snapdragon 855+ w konfiguracji z sporą ilością pamięci operacyjnej 8GB. Co więcej otrzymaliśmy od tego mocnego chińczyka? Smartfon zapewnia długi czas pracy, dzięki pojemnej baterii 4085 mAh, Telefon występuje również w jednej opcji pamięci przechowywania 256 GB jednak bez możliwości rozszerzenia jej za pomocą karty microSD. Dla fanów doskonałych zdjęć mamy dobrą informację, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w potrójny zestaw kamer 48MP+8MP+16MP.

Kolejną cechą, która wpływa na to, że smartfon możemy przypisać do tegorocznych flagowców jest jego wysuwany moduł aparatu 16MP, który z powodzeniem zastosowano już wcześniej w OnePlus 7 Pro. Dzięki temu modułowi z wyświetlacza zniknęły wszystkie wcięcia, co pozwoliło na uzyskanie idealnego i harmonijnego wyświetlacza. To nowoczesne i piękne urządzenie o unikalnym designie. Szklana obudowa w metalowej ramie oraz wielki, zaokrąglony wyświetlacz nadają mu klasy i prestiżu. Specjalnie dla posiadaczy tego urządzenia przygotowaliśmy instrukcję, w której opowiadamy w jaki sposób zabezpieczać wyświetlacz OnePlus 7T Pro chroniąc go przed zarysowaniem oraz pęknięciami.

 

Poznaj trzy typy szkieł zabezpieczających ekran OnePlus 7T Pro

Smartfony typu OnePlus 7T Pro posiadają zakrzywione wyświetlacze. Urządzenia wyposażone w duże ekrany o zaokrąglonych krawędziach są nieco trudniejsze w ochronie niż klasyczne smartfony z płaskim wyświetlaczem. Te ekrany stanowią pewnego rodzaju wyzwanie, ponieważ stosując szkła o płaskim wykrojniku prędzej czy później spotkamy się z zarysowaniem zaokrąglonych krawędzi wyświetlacza. Wyzwaniem jest również dobór odpowiedniego etui do OnePlus 7T Pro, ponieważ w smartfonie o wąskich ramkach jest mało miejsca na solidne zaczepienie się pokrowca.

 

Trzy najważniejsze rodzaje akcesoriów ochronnych na ekran OnePlus 7T Pro:

 

-szkło klejone na ramce

-szkło UV

-folia ochronna

 

Pokrótce przedstawimy opis każdego z nich, omawiając także ich wady i zalety. Dobre obeznanie się z produktem pomoże Ci w wyborze idealnego produktu dostosowanego do Twoich potrzeb i umiejętności montazowych :-)

Szkło klejone na ramce – jest to klasyczne szkło hartowane. Akcesorium posiada pełen wykrojnik co oznacza, że zachodzi na całą powierzchnię wyświetlacza. Ten produkt posiada barwioną ramkę, która pokrywa się z rzeczywistymi krawędziami OnePlus 7T Pro.

Ramki mogą być bezbarwne, jednak zdecydowanie częściej występują w kolorze czarnym, który nakłada się na czarną ramkę wokół wyświetlacza. Przykładem produktu są modle szkła TG+3D marki Mocolo. Uwaga, bo ze względu na możliwości technologiczne szkło z ramką do urządzeń o zaokrąglonym wyświetlaczu posiada powłokę klejoną wyłącznie na ramkach! Oznacza to, że szkło nie przykleja się do głównej części roboczej ekranu. Bardzo często pojawiają się tutaj wątpliwości o stopień przywierania szkła do powierzchni wyświetlacza. Generalnie w przypadku poprawnej instalacji nie ma miejsca na odchodzenie szkła od wyświetlacza, jednak oczywiście spotkaliśmy się również z uwagami mówiącymi ze szkło momentami lekko odchodzi od ekranu, co zazwyczaj jest również błędem produkcyjnym.

 

Zalety i wady szkła klejonego na ramce:

+ wysoki poziom twardości 9H

+ nie wpływa na rzeczywistą barwę obrazu

+ pełne pokrycie zakrzywionego ekranu

+ proste w montażu

- zdarzają się przypadki słabego przytwierdzenia do ekranu

 

Folia ochronna o zakrzywionych krawędziach - jest to najbardziej klasyczna forma ochrony zakrzywionego wyświetlacza. Nie wymaga większych zdolności montażowych ponieważ nakłada się ją na sucho i nieco intuicyjnie, ponieważ wewnętrzna powłoka foli została pokryta nielepką substancją, która sama doskonale przylega do wyświetlacza.

 

Przykładem folii ochronnej o pełnym wykrojniku jest sprawdzony i w przystępnej cenie produkt naszej polskiej firmy 3mk. Folia ochronna 3mk Curved Arc została dostosowana do wyświetlacza OnePlus 7T Pro, dzięki czemu pokrywa praktycznie cały ekran od krawędzi do krawędzi. Przy tego typu produktach najczęściej występują również naklejki pozycjonujące, które dodatkowo ułatwiają montaż folii. Wybierając folię ochronną należy jednak pamiętać o dwóch istotnych kwestiach. Przede wszystkim o tym, że jest to po prostu folia ochronna przez co zapewnia dużo mniejszą twardość na poziomie 4H. Dobrze zabezpieczy przed porysowaniem jednak może nie poradzić sobie podczas poważnych uderzeń. Drugą kwestią jest dobór odpowiedniego etui do OnePlus 7T Pro np. etui z klapką, która dodatkowo zapewni bezpieczeństwo wyświetlacza lub etui o konstrukcji z podniesionymi ramkami.

 

Zalety i wady foli ochronnej:

+ prosty montaż

+ pokrycie pełnej powierzchni

+ doskonała przejrzystość

- niski poziom twardości 4H

 

Szkło UV o pełnej powierzchni montowane na klejto odmiana twardego szkła hartowanego, które posiada zaokrąglone krawędzie. Szkło nie posiada powierzchni klejonej, dlatego też wymagany jest specjalny klej, za pomocą którego przymocujemy je do powierzchni wyświetlacza.

Brzmi skomplikowanie? A jednak zapewniamy, że tak nie jest. Oczywiście jest to bardziej zaawansowany proces niż nałożenie folii ochronnej, ponieważ trzeba pamiętać o kilku rzeczach naraz podczas montażu. W szczególności należy zwrócić uwagę na to, aby klej wylany na powierzchnię ekranu rozszedł się równomiernie pod nałożonym szkłem. Następnie całość trzeba bardzo dokładnie utwardzić lampą UV. Szkło posiada wysoki poziom twardości 9H, nachodzi na zakrzywione krawędzie wyświetlacza oraz nie niszczy ekranu i nie zostawia śladów po jego demontażu. Problemem może być jego cena, która w przypadku najbardziej popularnych marek takich jak Whitestone, które w zestawie mają akcesoria do montażu może osiągać kwoty nawet 150-200 złotych. Tańszą alternatywą mogą być szkła Mocolo UV Glass, których cena oscyluje w granicach 50zł.

 

Zalety i wady szkła UV:

+ wysoka odporność na zniszczenia 9H

+ idealnie pokrycie powierzchni

+ komfortowe w użytkowaniu

- zaawansowany montaż

- wysoka cena w zależności od marki

 

Które szkło wybrać do OnePlus 7T Pro?

Dość oczywisty jest fakt, że nie posiadamy jednoznacznej odpowiedzi na to, które z trzech typów zabezpieczeń wyświetlacza wybrać do zakrzywionego ekranu OnePlus 7T Pro. Ile użytkowników tyle indywidualnych potrzeb. Każde z szkieł posiada swoje plusy i minusy, dlatego naszą odpowiedzią będzie powiedzenie to, do kogo pasuje dane szkło, a nie które nich jest najlepsze.

Szkło z barwioną ramką nadaje się dla osób, które potrzebują akcesorium przystępnego cenowo, twardego i o prostym i nieskomplikowanym montażu. Folię ochronną mimo jej niskiego poziomu twardości polecamy przede wszystkim do etui z klapką lub do pokrowców o podwyższonej konstrukcji. Obydwa te produkty idealnie się dopełnią zapewniając bardzo dobrą ochronę OnePlus 7T Pro. Z kolei szkła UV polecamy najbardziej wymagającym użytkownikom, którzy chcą mieć całkowitą pewność, że ich smartfon będzie należycie chroniony. Szkło UV będzie idealnie przylegać do ekranu OnePlus 7T Pro a po jego demontażu nie pozostaną żadne ślady.