Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

HMD Global Nokia 7.1 Midnight Blue Front and Back BB

Pierwszy smartfon z technologią ekranu PureDisplay zapewniającą najwyższą jakość obrazu i zaawansowane funkcje fotograficzne dzięki optyce ZEISS. Firma HMD Global, producent telefonów Nokia ogłosiła, że smartfon Nokia 7.1 jest już dostępny w Polsce. Urządzenie jest sprzedawane w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 1499 zł.

 

Wyjątkowy wyświetlacz HDR umieszczony w Nokia 7.1 to mistrzowsko dopracowany, wspaniały projekt, który współpracuje z zaawansowaną technologią rejestrowania obrazu opartą na podwójnej tylnej kamerze z detekcją głębokości sceny, podwójną detekcją fazy i z optyką ZEISS.

Juho Sarvikas, dyrektor działu produktów w HMD Global, powiedział: „Wiemy, że wielu naszych użytkowników na świecie lubi tworzyć filmy i oglądać treści na smartfonach. Dlatego ważne było dla nas połączenie technologii optycznej ZEISS i technologii PureDisplay w jedno, wszechstronne urządzenie. Niezależnie od tego czy robisz zdjęcia do mediów społecznościowych, czy oglądasz swój ulubiony serial zawsze możesz liczyć na najwyższą jakość obrazu. Dzięki zastosowaniu automatycznej konwersji materiałów SDR do jakości HDR można cieszyć się doskonałą jakością niezależnie od tego, jak zostały zarejestrowane treści. Zaawansowany aparat z optyką ZEISS pozwala cieszyć się nie tylko z szybkiego autofokusa, ale także rejterować obrazy w jakości HDR. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym użytkownikom tak imponujące urządzenie, stworzone przy udziale najlepszych w swoich dziedzinach fachowców.”


Przedstawiamy PureDisplay

Nokia 7.1 to pierwszy smartfon Nokia z technologią ekranu PureDisplay, zapewniającą kinową jakość obrazu HDR, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Dzięki YouTube, który obsługuje teraz treści HDR, a także popularnym platformom jak Netflix i Amazon Prime, obraz wchodzi na wyższy poziom cechując się większą szczegółowością, pozwalając dostrzec najmniejsze detale zarówno w jasnych i ciemnych obszarach, jak i zapewniając oszałamiająco żywe kolory.


Zastosowana w Nokia 7.1 technologia PureDipslay jest kompatybilna z formatem HDR10 i zapewnia lepszy kontrast (współczynnik kontrastu dynamicznego 1 000 000:1), większą szczegółowością, pozwalając dostrzec najmniejsze detale zarówno w jasnych i ciemnych obszarach, jak i zapewniając oszałamiająco żywe kolory.

Niezależnie od tego, czy przebywasz na zewnątrz w jasnym świetle słonecznym czy w słabo oświetlonym pomieszczeniu, grasz w gry lub oglądasz filmy - wyraźny, jasny wyświetlacz Full HD 5.84" i proporcjach ekranu 19:9 automatycznie dostosuje jasność i kontrast do warunków oświetlenia zewnętrznego - zapewniając, że wyświetlane treści są dobrze widoczne i żywe nawet jasnym słońcu.


Technologia PureDisplay pozwala cieszyć się znakomitymi wrażeniami wizualnym we wszystkich filmach, także w tych, które nie zostały nakręcone przy użyciu HDR. Takie materiały są konwertowane w czasie rzeczywistym za pomocą dedykowanego, 16-bitowego silnika, przetwarzającego miliony pikseli na sekundę – wszystko po to, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość wyświetlania w każdych warunkach.

Nokia 7.1 jest napędzana przez mobilną platformę Qualcomm® Snapdragon ™ 636, która dzięki zwiększonej wydajności świetnie nadaje się do strumieniowego przesyłania treści HDR. Zastosowany procesor został zoptymalizowany pod kątem cyfrowej rozrywki i najlepszej wydajności graficznej przy jednocześnie niewielkim zapotrzebowaniu na energię elektryczną, co pozwala cieszyć się dźwiękiem i obrazem jeszcze dłużej. Złącze szybkiego ładowania USB typu C pozwala naładować baterię do poziomu 50% w ciągu zaledwie 30 minut , dzięki czemu w szybki i wygodny sposób zapewnia użytkownikowi zapas energii.

Design w jakości premium

Nokia 7.1 łączy w sobie w sobie świetny wygląd z doskonałością techniczną, oferując najwyższej jakości materiały i wykończenie, których użytkownicy oczekują od smartfonów Nokia. Wykorzystując techniki znane z projektowania biżuterii i najlepszego zegarmistrzostwa, Nokia 7.1 prezentuje estetyczne kontrasty pomiędzy różnymi metalowymi płaszczyznami, które łączą się w spójną całość, przechodząc w subtelne odcienie. Na obudowie smartfonu można zaobserwować wyjątkową grę kolorów. W celu uzyskania tak głębokich i naturalnych barw, wykorzystano unikalne właściwości refrakcji szkła, które przechwytuje zarówno światło, jak i jego głębię. Nokia 7.1 emanuje wprost mistrzowskim kunsztem dzięki wykończeniu w postaci dwukolorowych, wycinanych diamentowo z anodowanego aluminium krawędzi.

Nokia 7.1 zapewnia użytkownikom większe doznania bez zwiększania rozmiaru telefonu, oferując oszałamiający smartfon, który zmieści się tak samo łatwo w kieszeni spodni, jak i w dłoni. Za solidność i odporność urządzenia odpowiada aluminiowa konstrukcja CNC z serii 6000 z odlewanym metalowym środkiem.

Opowiedz swoją historię dzięki zaawansowanym aparatom

Zastosowane w Nokia 7.1, a zaprojektowane przez ZEISS, bardzo czułe, podwójne sensory głównego aparatu (12 MP i 5 MP) oferują podwójną detekcję fazy oraz superszybki, dokładny autofocus zapewniając świetne zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Smartfon pozwala zrobić idealne zdjęcia w jakości HDR, a ujęcia będą ostrzejsze i wyraźniejsze. Bez problemu można uzyskać studyjnej jakości fotografie "bokeh" z wykorzystaniem podwójnego aparatu rozpoznającego głębię obrazu, a także świetne autoportrety z wykorzystaniem przedniej kamery. Za redukcję drgań podczas filmowania odpowiada funkcja elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS), a za świetne wspomnienia dźwiękowe, tak wierne, jakbyś nadal tam był, odpowiada przestrzenny dźwięk Nokia 360 ° o wysokiej wierności.


Nowy interfejs aparatu z trybem ProCamera daje możliwość pełnej kontroli nad balansem bieli, czułością ISO, wartością przysłony i czasu otwarcia migawki. Wspierana przez sztuczną inteligencję przednia kamera Nokia 7.1 wprowadza funkcję rozpoznawania twarzy, w celu zastosowania animowanych masek 3D i filtrów. Wystarczy jedno dotkniecie na ekranie, aby uruchomić w aplikacji aparatu transmisję na żywo na YouTube i Facebooku, także z użyciem nałożonych na obraz filtrów. Aplikacja aparatu pozwala też w prosty sposób uruchomić funkcje Google Lens i Motion Photos.

Czysty, bezpieczny i aktualny – zobowiązania Android One

Nokia 7.1 dołącza do kompleksowej oferty smartfonów Nokia z rodziny Android One, dostarczając wysokiej jakości oprogramowanie wspierane przez Google. Smartfony Nokia z Androidem One oferują dużą pojemność pamięci i świetny czas pracy na bateriach. Są także fabrycznie wyposażone w najnowsze innowacje opracowane przez Google w zakresie sztucznej inteligencji.

Nokia 7.1 przez trzy lata otrzymywać będzie comiesięczne „łaty bezpieczeństwa”, a przez dwa lata wszystkie aktualizacje systemu operacyjnego, co zagwarantowane jest w programie Android One. Dodatkowo Google Play skanuje wszystkie aplikacje w sklepie i zainstalowane w telefonie, aby ochronić je przed złośliwym oprogramowaniem. Dzięki temu, nowy smartfon Nokia 7.1 należy do najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych telefonów, ponieważ to urządzenie będzie zawsze aktualne dzięki innowacjom dostarczanym przez Google, w tym Asystentowi Google i Zdjęciom Google z bezpłatną i nieograniczoną przestrzenią dyskową na zdjęcia.

Nokia 7.1 jest przygotowana do aktualizacji oprogramowania do najnowszego systemu Android 9, który wprowadzi funkcje sztucznej inteligencji, a które sprawią, że urządzenie będzie inteligentniejsze, szybsze i dostosowujące się do potrzeb użytkownika w miarę jego użytkowania. Funkcja Adaptive Battery ogranicza zużycie baterii przez rzadko używane aplikacje, a funkcja App Actions przewiduje, co zamierzasz zrobić, aby szybko dać ci dostęp do następnej czynności. Takie funkcjonalności jeszcze bardziej usprawniają działanie twojego urządzenia i podnoszą wygodę korzystania z systemu Android.


Dostępność i ceny
Nokia 7.1 na rynku polskim jest dostępna w kolorach granatowych i srebrnym, w wariancie z 3GB pamięci RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1499 zł.