Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

COVR P2502 A1 Imagex

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie D-Link zaprezentował rodzinę urządzeń Covr Whole Home Wi-Fi, tworzącą system Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi (COVR-P2502). To rozwiązanie, dzięki któremu w całym domu jest dostępna ultraszybka sieć bezprzewodowa. 

 

Covr Hybrid Powerline Wi-Fi to pierwszy na świecie system korzystający z technologii Powerline, który udostępnia sieć Wi-Fi w całym domu. Tworzy go zestaw adapterów wyposażonych w hotspoty Wi-Fi, łączących się z domowym routerem.

W tej technologii dane przesyłane są przez domowe okablowanie elektryczne, a każde gniazdko z prądem może pełnić funkcję gniazdka sieciowego. To rozwiązanie charakteryzujące się stabilnymi i wydajnymi połączeniami, na które nie ma wpływu odległość, grubość ścian lub rodzaj użytych materiałów budowlanych.

System Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi opracowano, by wyeliminować wolne lub niestabilne połączenia, martwe strefy oraz konieczność korzystania z wielu sieci bezprzewodowych. 

Z systemem Covr w całym domu można swobodnie korzystać z Wi-Fi bez utraty połączenia. Mobilne urządzenia automatycznie przełączają się między hotspotami systemu, podłączonymi do standardowych gniazdek elektrycznych, dzięki czemu bez przerw można prowadzić wideorozmowy lub słuchać muzyki online przez smartfony lub tablety.

Najważniejsze funkcje: 

Działa w domach, w których ściany i sufity blokują sygnał Wi-Fi 

Jest łatwy w konfiguracji i można go uruchomić w kilka minut

Działa z routerami od dostawców usług internetowych

Konfiguracja odbywa się przez tablet lub smartfon, bez użycia komputera

Udostępnia połączenia z szybkością do 1,2 Gbit/s w dwóch zakresach

Udostępnia optymalną szybkość połączeń dzięki technologii Multiple-User MIMO (MU-MIMO), nawet gdy jednocześnie jest podłączonych wiele urządzeń 

Każdy hotspot jest połączony z routerem przez kable elektryczne z wykorzystaniem Powerline AV2 z szybkością do 1,3 Gbit/s 

Zintegrowane gigabitowe porty umożliwiają przyłączenie urządzeń przez kabel Ethernet

Umożliwia korzystanie z superszybkiej sieci Wi-Fi, obejmującej zasięgiem do 450 m2.

System Covr, będący połączeniem sieci Wi-Fi oraz technologii Powerline, tworzy w domu jedną, ultraszybką sieć bezprzewodową. Adaptery Covr wyposażono w trzy gigabitowe porty Ethernet, do których można podłączyć komputery, telewizory Smart i inne urządzenia, bez konieczności kładzenia kabla Ethernet. Dodatkowe moduły systemu umożliwiają swobodną rozbudowę sieci w domach lub małych biurach.

Do systemu Covr szybko można dodać kolejne adaptery. Każdy taki moduł automatycznie określi siłę sygnału sieci bezprzewodowej i połączy się ze źródłem Wi-Fi, zapewniając optymalne połączenia. 

Dostępność i cena

System Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi będzie dostępny dla klientów w Polsce w listopadzie w sugerowanej cenie 759 zł. 

Więcej informacji znajduje się pod adresem http://www.dlink.com